6 stycznia muzycy Atom String Quartet wyruszą w kolejną trasę koncertową po Stanach Zjednoczonych. W ciągu niecałych dwóch tygodni kwartet zagra 7 koncertów w różnych częściach USA: od Minneapolis, przez Californię i Arizonę aż po wschodnie wybrzeże.  Artyści zakończą tournée w Nowym Jorku, gdzie wystąpią w prestiżowym Dizzy`s Club – Jazz at Lincoln Center. Amerykańska trasa rozpocznie obchody 10. rocznicy istnienia kwartetu.

To będzie druga trasa koncertowa zespołu po Stanach Zjednoczonych i tym razem obejmie takie miasta jak: Minneapolis, Madison, San Fransisco, Phoenix, Baltimore i Nowy Jork. Artyści zaprezentują przekrojowy program, na który będą się składać kompozycje Krzysztofa Pendereckiego (z ostatniej płyty zespołu pt. „PENDERECKI”), Zbigniewa Seiferta oraz muzyków kwartetu.

Szczególnym wydarzeniem będą koncerty w Dizzy`s Club – Jazz at Lincoln Center, jednym z najbardziej prestiżowych klubów jazzowych na świecie.  Atom String Quartet wystąpi tam 16 stycznia dwukrotnie: o 19:30 i 21:30.

Trasa koncertowa po Stanach Zjednoczonych rozpocznie obchody 10-lecia istnienia zespołu – 8 stycznia 2010 roku mija bowiem 10 lat od pierwszego publicznego występu Atom String Quartet, w nieistniejącym już klubie „Lokal Użytkowy”.

Amerykańska trasa ASQ została dofinansowana z programu „Kultura polska na świecie” Instytutu Adama Mickiewicza.

 

Harmonogram koncertów:

7 stycznia – Dakota Jazz Club, Minneapolis, MN

8 stycznia – Cafe Coda, Madison, WI

10 stycznia –  Taube Atrium Theater, San Fransisco, CA 

12 stycznia – Musical Instruments Museum, Phoenix, AZ

14 stycznia – Keystone Korner, Baltimore, MD

16 stycznia – Dizzy’s Club – Jazz at Lincoln Center, Nowy Jork

X