Kończy się bardzo owocny dla zespołu Atom String Quartet rok.We wrześniu ukazała się nowa płyta kwartetu „AtomSPHERE”, która została bardzo dobrze przyjęta przez dziennikarzy muzycznych oraz publiczność. Kwartet zdobył Grand Prix Międzynarodowego Konkursu Jazzowego w Bukareszcie, a także jako pierwszy polski zespół wystąpił na showcase w ramach najważniejszych targów jazzowych w Europie: „jazzahead!” w niemieckiej Bremie. Na rynku pojawiły się płyty z udziałem kwartetu: „Leszek Możdżer & Friends – Jazz At Berlin Philharmonic III”, „Ósmy plan” Natalii Kukulskiej, „Drugie pół” Zakopower, „Fifth Element” Cezariusza Gadziny.
Muzycy zagrali prawie 60 koncertów, zarówno prezentując własną twórczość, jak i wspólnie z wybitnymi Artystami: Vladyslavem `Adzikiem` Sendeckim, Leszkiem Możdżerem, Larsem Danielssonem, Zoharem Fresco, Markiem Mosiem i orkiestrą AUKSO, Natalią Kukulską; zaś w grudniu, na zaproszenie Anny Marii Jopek Atom String Quartet wystąpił w koncertach z cyklu „BMW JAZZ CLUB” obok takich muzycznych sław jak Branford Marsalis i Mino Celu.
Rok 2015 przyniósł także szczególne wyróżnienie – Atom String Quartet został wyróżniony nagrodą „Mateusze Trójki 2015″ przyznawaną przez Akademię Muzyczną Trójki złożoną z dziennikarzy Programu 3 Polskiego Radia. Zespół otrzymał nagrodę w kategorii „Muzyka Jazzowa – WYDARZENIE”, za, jak czytamy w uzasadnieniu, „niezwykły koncert w Trójce w maju 2014 roku i błyskawiczną międzynarodową karierę czterech niezwykle utalentowanych wiolinistów, z których każdy jest improwizującym muzykiem jazzowym”.
Z niecierpliwością czekamy na przyszłoroczne koncerty i kolejne muzyczne spotkania, a Państwu życzymy Szczęśliwego Nowego Roku.
Atom String Quartet: Dawid, Mateusz, Michał i Krzysztof
X