listopad, 2018

09list19:0019:00"MY POLISH HEART" / Adzik Sendecki & Atom String Quartet19:00 - 19:00 Polonia Open Art Stage / otwarta scena sztuki, Krakowskie Przedmieście 64

Więcej

Informacje o wydarzeniu

Uwaga!!!
Wstęp wolny

„My Polish Heart” / PREMIERA PŁYTY
Adzik Sendecki & Atom String Quartet

Adzik Sendecki – fortepian
oraz
Dawid Lubowicz – skrzypce
Mateusz Smoczyński – skrzypce
Michał Zaborski – altówka
Krzysztof Lenczowski – wiolonczela

Współpraca Adzika Sendeckiego i zespołu Atom String Quartet trwa z powodzeniem od kilku lat. Ich wspólne koncerty cieszą się duża popularnością i uznaniem publiczności. Po wielu wspólnych doświadczeniach scenicznych przyszedł czas na zarejestrowanie materiału. Artyści zostali zaproszeni przez niemiecką renomowaną wytwórnię Neuklang (nagrywali dla niej tacy artysći jak Keith Jarret, Jan Garbarek, Mangesldorf, Kühn, Wollny) na koncert, który został zarejestrowany w Bauer Studio i jesienią zostanie wydany na płycie winylowej. Artyści postanowili także rozszerzyć materiał, by wypełnić długość płyty kompaktowej, w związku z czym na rynku pojawi się zarówno winyl, jak i płyta kompaktowa.

Emocjonalny stosunek pianisty do polskiej kultury sprawil, że utwory utrwalone na płytach charakteryzuje polski folkloryzujący koloryt, a same kompozycje i improwizacja tworzą nową jakość pomiędzy klasyką a jazzem i przepełnione są polskich charakterem.

Na płytach znajdą się kompozycje Adzika Sendeckiego, jego brata – Stefana, aranżacje utworów Karola Szymanowskiego,Krzysztofa Komedy, a także fragmenty utworu „My Polish Heart” prof.Wolfa Kerscheka, który został zadedykowany pianiście.

Czas

(Piątek) 19:00 - 19:00

Lokalizacja

Polonia Open Art Stage / otwarta scena sztuki

Krakowskie Przedmieście 64

X