LEGENDARNY BRANFORD MARSALIS, ANNA MARIA JOPEK I ZNAKOMICI  GOŚCIE ZAGRAJĄ Z OKAZJI
10. EDYCJI BMW JAZZ CLUB

Jedna z największych postaci światowego jazzu saksofonista i kompozytor Branford Marsalis będzie gwiazdą jubileuszowej edycji BMW Jazz Club. Pojawi się w nowym, zaskakującym repertuarze. Premierowy koncert „Bezgranicznie” zabrzmi w trzech wyjątkowych  miejscach: w Teatrze Wielkim w Warszawie, w Filharmonii im. Karłowicza  w Szczecinie, w Bielskim Centrum Kultury.

Branford Marsalis oraz znakomici polscy muzycy stworzą jazzowy superband, który interpretować będzie polską muzykę: klasyczną, jazzową, ludową. Branford Marsalis to twórca łączący różne klimaty i style: jazz, klasykę, world music. Szeroką popularność przyniosła mu  słynną otwierająca nuta i solo w utworze Stinga  „Englishman in New York”.– To muzyk bezkompromisowy, ciekawy świata, podejmujący wyzwania. Artysta, nie zawaham się użyć tego słowa: epokowy. Nikt na świecie nie pasuje lepiej do hasła: „Bezgranicznie” – mówi Marcin Kydryński, pomysłodawca koncertu. – „B” – jak „Bezgranicznie”. Bez ograniczeń, bez granic, bez podziałów, bez uprzedzeń, bez kompleksów, bez lęku. „B” – jak Branford.

Z okazji jubileuszu na scenie pojawią się artyści znani z poprzednich edycji BMW Jazz Club jak i nowi goście. Zaśpiewa Anna Maria Jopek, która czuwa również nad artystyczną stroną projektu. Jazzowy superband współtworzyć będą: Marcin Wasilewski, Maria Pomianowska, Adam Strug, Robert Kubiszyn, Pedro Nazaruk , Atom String Quartet i Mino Cinelu.

W Teatrze Wielkim do tego składu dołączy Stanisław Soyka.

Gdy wspólnie z Anną Marią Jopek zaczęliśmy myśleć nad jubileuszem BMW Jazz Club wyborem marzeń był Branford Marsalis – dodaje Marcin Kydryński. – Ten genialny muzyk współpracował wcześniej z Anią przy płycie „ID” i na nową propozycję zareagował błyskawicznie, ale postawił warunek, że to my zaproponujemy mu repertuar, zaskoczymy go, rzucimy artystyczne wyzwanie.

Zapraszamy na 3 wyjątkowe koncerty:

3 grudnia Bielsko – Biała/  Bielskie Centrum Kultury,  godz 19.00

4 grudnia Warszawa/ Teatr Wielki- Opera Narodowa, godz 20.00

7 grudnia Szczecin/ Filharmonia Szczecin, godz 20.00

BILETY:

www.bilety.bck.bielsko.pl

www.eventim.pl

WIĘCEJ NA:  www.bmwjazzclub.pl

X