27 listopada 2015 roku Atom String Quartet i Vladyslav `Adzik` Sendecki wystąpią na 42. Międzynarodowym Festiwalu Pianistów Jazzowych w Kaliszu.

Będzie to trzeci wspólny występ Artystów w Polsce. Podczas wspólnych koncertów muzycy chętnie sięgają po tematy Krzysztofa Komedy, nie brakuje także kompozycji członków Atom String Quartet: „Zakopane” Mateusza Smoczyńskiego czy „Winter Song” Krzysztofa Lenczowskiego oraz utworów polskich kompozytorów, min. Karola Szymanowskiego. Elementem charakterystycznym dla muzyki wykonywanej przez Artystów jest polska melodyka i liryzm improwizowanej wypowiedzi. W repertuarze koncertu znajduje się cykl „Le Jardin Oublié” (Zapomniany Ogród), będący zbiorem kompozycji braci Sendeckich: Stefana i Vladyslava. Utwór charakteryzuje otwartość formalna i różnorodność stylistyczna – od romantycznego postmodernizmu, przez szerokie balladowe brzmienie, aż po energetyczne improwizacyjne fragmenty, wypełnione malowniczą, słowiańską muzyką, w której tradycja spotyka się z romantyką XXI wieku.

Współpraca Władysława „Adzika” Sendeckiego, uznanego przez „New York Village Voice” za jednego z 5 najlepszych pianistów jazzowych na świecie i Atom String Quartet rozpoczęła się podczas koncertu na festiwalu Jazz w Ogrodach Ministrów w Berlinie w 2012 roku. Jej kulminacją był wspólny występ ostatniego dnia festiwalu Jazz Baltica w 2013, gdzie do kwintetu dołączyli legendarny włoski trębacz Paolo Fresu, kontrabasista Christian von Kaphengst i perkusista Wolfgang Haffner. Artyści wystąpili wspólnie także na Festiwalu Leipziger Jazztage, Strefa Ciszy w Warszawie, Letnim Festiwalu Jazzowym Piwnicy pod Branami oraz w siedzibie NDR w Hamburgu.

X