Koncertem w Szanghaju 9 grudnia zespół rozpoczął trasę po Chinach i Korei Południowej. Atom String Quartet wystąpił tam jako jeden z wykonawców koncertu muzyki z gier komputerowych “Polish Games – Creative Poland”. Artyści cieszą się z uczestnictwa w tym niezwykłym projekcie, wydaje się również, że widzom koncert przypadł do gustu.

Następne punkty na trasie koncertowej to Pekin – gdzie zespół wystąpi 12 grudnia w słynnej Sali Koncertowej Zakazanego Miasta, a następnie Wuhan – 13 grudnia. W tych dwóch miastach Panowie zagrają kompozycje Zbigniewa Seiferta, Krzysztofa Pendereckiego oraz własne. Następnego dnia zespół uda się do Korei Południowej, gdzie wykona dwa koncerty z saksofonistą Cezariuszem Gadziną. Podczas nich zostanie zaprezentowany materiał ze wspólnej płyty “The Fifth Element”. Pierwszy z koncertów odbędzie się 14 grudnia w Paju, a drugi 15 grudnia w Seulu.

Dziękujemy Instytutowi Adama Mickiewicza za wsparcie koncertów w Pekinie i Wuhan.

 

Seria koncertów Spirit of Freedom jest dofinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGLA na 2017-2022, w ramach programu dotacyjnego Instytutu Adama Mickiewicza.

X